Субота, 14.12.2019, 08:17 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2008 » Квітень » 1 » Івано-Франківська облрада лобіює передачу у комунальну власність 6,5 тис. га лісів Прикарпатського військового лісгоспу
13:54
Івано-Франківська облрада лобіює передачу у комунальну власність 6,5 тис. га лісів Прикарпатського військового лісгоспу
20 сесія Івано-Франківської обласної ради схвалила звернення до Кабінету Міністрів України, Генеральної прокуратури, Міністерства оборони і Міністерства охорони навколишнього природного середовища України про передачу лісів Прикарпатського військового лісгоспу площею 6,54 тис. га у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст області. Та проведення перевірки діяльності військового лісгоспу, Львівської лісовпорядної експедиції та місцевих контролюючих органів. Про це 31 березня ЗІКу повідомили у прес-службі голови облради.

“Депутати Івано-Франківської облради стурбовані результатами перевірки робочою групою фактів, викладених у зверненнях до обласної ради жителів села Майдан Тисменицького району та сільського голови щодо діяльності Прикарпатського військового лісгоспу , земельні ділянки лісового фонду якого становлять 7997 га, в тому числі вкриті лісом - 7 048 га, - йдеться у зверненні. - Встановлено - ліси Прикарпатського військового втратили своє пряме призначення для Міноборони України, як місце перебування та маскування військової частини, у зв’язку із її розформуванням у 2002 році”.

За 2007 рік на території Прикарпатського військ лісгоспу заготовлено більше 31 тис. куб. м деревини, що перевищує її середній річний приріст. На переконання обласної ради, “вирубування в таких об’ємах свідчить про виснаження природних ресурсів та про порушення вимог Лісового кодексу України, відповідно до якого підприємства установи і організації, що здійснюють ведення лісового господарства, зобов’язані забезпечити раціональне використання лісових ресурсів”

Враховуючи, що більшість лісів Прикарпатського військового лісгоспу знаходяться поблизу міста Івано-Франківська і віднесені до 1 групи лісів (ліси зеленої зони. - ЗІК.) , обласна рада вважає, що “організацію і ведення лісового господарства в цих лісах необхідно переорієнтувати на їх оздоровлення, поліпшення якісного складу, посилення захисних та рекреаційних властивостей ”.

Івано-Франківська обласна рада просить Кабмін, Міноборони і Мінохорони природного середовища України передати військові ліси у власність громади області, окрім лісів , що в урочищі Луги Делятинської селищної ради Надвірнянського району.

Довідка ЗІКу.

Робочу групу з перевірки діяльності Прикарпатського військового лісгоспу, згідно спільного розпорядження голів облдержадміністрації та обласної ради очолював заступник начальника державної інспекції з охорони, захисту, використання та відтворення лісів, депутат облради Василь Головчак.
Західна інформаційна корпорація
Переглядів: 777 | Додав: ifgeozem | Рейтинг: 0.0/0