Субота, 14.12.2019, 07:50 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2007 » Серпень » 9 » Уряд має прискорити створення в Україні правових засад для удосконалення земельних відносин
10:47
Уряд має прискорити створення в Україні правових засад для удосконалення земельних відносин
Уряд має прискорити створення в Україні правових засад для удосконалення земельних відносин – В.Ющенко

Президент України Віктор Ющенко висловлює занепокоєння ситуацією, що складається у сфері земельних відносин. Про це йдеться у листі Глави держави до Прем’єр-міністра України В. Януковича.

Глава держави зазначає, що на сьогодні Кабмін не виконав близько 70% завдань, передбачених Указами Президента, направлених на врегулювання актуальних питань у зазначеній сфері. Це, зокрема, Укази від 21 листопада 2005 року № 1643 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 29 червня 2005 року «Про стан додержання вимог законодавства та заходи щодо підвищення ефективності державної політики у сфері регулювання земельних відносин, використання та охорони земель» та від 25 липня 2006 року № 644 «Про деякі питання організаційно-правового забезпечення формування та регулювання ринку землі та захисту прав власників земельних ділянок».

Віктор Ющенко підкреслює, що реалізація положень цих актів створить необхідне нормативно-правове поле для забезпечення раціонального використання земельного фонду України та ефективного функціонування ринку землі.

Глава держави пропонує Уряду прискорити створення правових засад для удосконалення земельних відносин та гарантування прав власників землі у державі.

На думку Президента, Кабінету Міністрів України необхідно невідкладно підготувати з урахуванням висловлених ним пропозицій та зауважень новий законопроект про державний земельний кадастр, забезпечити супроводження у Верховній Раді України проекту Закону «Про ринок земель» та внести на розгляд парламенту проекти законів України, передбачених Указом Президента України від 21 листопада 2005 року № 1643, в тому числі у першочерговому порядку законопроекти «Про внесення змін до Земельного кодексу України», «Про гарантійний фонд Державного реєстру прав на нерухоме майно», «Про загальнодержавну програму використання і охорони земель», «Про землі оздоровчого та рекреаційного призначення», «Про землі природно-заповідного та історико-культурного призначення», «Про державну інвентаризацію земель», «Про зонування земель».

Також Віктор Ющенко вважає за доцільне зобов’язати відповідні центральні органи виконавчої влади розробити та прийняти необхідні державні стандарти, норми і правила з питань землекористування, землеустрою, охорони, оцінки земель.


Секретаріат Президента України
Переглядів: 813 | Додав: ifgeozem | Рейтинг: 0.0/0