Субота, 07.12.2019, 04:17 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2010 » Лютий » 12 » В ЗУ "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" внесено масштабні зміни
20:35
В ЗУ "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" внесено масштабні зміни
ВРУ, 11/02/2010:
Інформаційне управління Верховної Ради України повідомляє, що ВРУ ухвалила Закон "Про внесення змін до Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності".

Законодавчим актом вноситься до чинного закону зміни, спрямовані на подальше спрощення порядку видачі документів дозвільного характеру. Крім цього, передбачено запровадження системи їх видачі за принципом організаційної єдності (дозвільний центр) на обласному рівні та на рівні м. Києва і Севастополя.

Законом визначено, що дозвільна система у сфері господарської діяльності - це сукупність врегульованих законодавством відносин, які виникають між дозвільними органами, державними адміністраторами та суб'єктами господарювання у зв'язку з видачею документів дозвільного характеру, переоформленням, видачею дублікатів, анулюванням документів дозвільного характеру.

Згідно із законом, документ дозвільного характеру - це дозвіл, висновок, рішення, погодження, свідоцтво, інший документ, який дозвільний орган зобов´язаний видати суб'єкту господарювання в разі надання йому права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності і без наявності якого суб'єкт господарювання не може проваджувати певні дії щодо здійснення господарської діяльності або види господарської діяльності.

Дія цього закону поширюється на дозвільні органи, державних адміністраторів, уповноважений орган та суб'єктів господарювання, які мають намір провадити або провадять господарську діяльність. Водночас, норми закону не поширюється на відносини у сфері ліцензування господарської діяльності (крім відносин щодо видачі документів дозвільного характеру, необхідних для отримання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності), державного експортного контролю, державного регулювання ринків фінансових послуг, охорони державної таємниці (провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею), захисту економічної конкуренції, а також на дозвільну систему, що поширюється на операції зі зброєю, бойовими припасами, вибуховими матеріалами і речовинами, сильнодіючими отруйними речовинами, дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії.

ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"
Категорія: Законодавство | Переглядів: 1793 | Додав: ifgeozem | Рейтинг: 4.0/1