Субота, 07.12.2019, 04:46 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2010 » Липень » 13 » В Україні розпочалася комплексна перевірка стану додержання законодавства у сфері земельних відносин
13:42
В Україні розпочалася комплексна перевірка стану додержання законодавства у сфері земельних відносин

Урядова міжвідомча робоча група з аналізу стану додержання законодавства у сфері земельних відносин згідно з вимогами Розпорядження Президента України розпочала комплексну перевірку у регіонах країни. До складу групи ввійшли представники Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради, правоохоронних органів, Державного комітету України із земельних ресурсів та інших профільних державних комітетів.

Сьогодні, 12 липня, чотири групи фахівців, до складу яких входять посадові особи Держкомзему, відбули у низку регіонів України для проведення аналізу і перевірки додержання законодавства у сфері земельних відносин. Так, першочерговими для перевірки були визначені такі регіони: Автономна Республіка Крим, місто Севастополь; Київська область, місто Київ; Запорізька і Черкаська області; Волинська і Закарпатська області.

Фахівці під час перевірки мають вивчити та проаналізувати стан захисту конституційних прав власності громадян на землю та стан додержання законодавства у сфері земельних відносин. За попередніми підрахунками термін перевірки однієї області має скласти близько одного тижня.

«Це доручення Президента та державна програма повинні навести лад у сфері землекористування на території всієї країни. Її реалізація дозволить майже стовідсотково встановити та розібратися з усіма порушеннями конституційних прав громадян та підприємств щодо користування земельними ресурсами. Оцінкою ефективності означеної програми стане повернення земельних ділянок їх справжнім власникам та викорінення хабарництва серед чиновників на місцях. Окрім того, її результати будуть сприяти покращенню та вдосконаленню законодавчої бази у сфері земельних відносин, у тому числі створення передумов щодо запобігання тіньової приватизації особливо цінних земель», - зазначив Голова Держкомзему Олег Кулініч.

Довідка: На виконання Розпорядження Президента України від 23 червня 2010 року № 956/2010-рп з метою захисту конституційних прав власності громадян на землю, забезпечення проведення аналізу додержання законодавства у сфері земельних відносин, а також підготовки пропозицій Президентові України стосовно врегулювання проблемних питань у цій сфері відповідно до пункту 28 частини першої статті 106 Конституції України, було утворено міжвідомчу робочу групу з аналізу стану додержання законодавства у сфері земельних відносин.

Згідно з документом, Міжвідомча робоча група у шестимісячний строк повинна забезпечити комплексне вивчення, у тому числі з виїздом на місце, діяльності місцевих органів виконавчої влади при здійсненні ними повноважень щодо:

- розпорядження землями оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, землями водного та лісового фонду;

- регулювання земельних відносин, раціонального використання та охорони земель, забезпечення прав громадян на землю.

Крім того, підготувати за результатами проведеної роботи пропозиції щодо усунення виявлених порушень та вдосконалення чинного законодавства у сфері земельних відносин, у тому числі запобігання тіньовій приватизації особливо цінних земель.


 

Державний комітет України із земельних ресурсів

Категорія: Законодавство | Переглядів: 709 | Додав: ifgeozem | Рейтинг: 0.0/0