П'ятниця, 06.12.2019, 16:29 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2009 » Червень » 17 » Законопроект щодо спрощення порядку набуття прав на землю прийнято за основу
14:34
Законопроект щодо спрощення порядку набуття прав на землю прийнято за основу
Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо спрощення порядку набуття прав на землю). Законопроектом (реєстр. №4430) пропонується спростити порядок набуття фізичними та юридичними особами права власності і користування на земельні ділянки із земель державної та комунальної власності.

Відповідні зміни планується внести до Земельного кодексу, законів України "Про оренду землі", "Про державну експертизу землевпорядної документації" та "Про оцінку земель".

Пропонується встановити порядок погодження документації із землеустрою за принципом «єдиного вікна» шляхом створення при кожній районній державній адміністрації або місті обласного значення комісії, до складу якої мають входити представники усіх органів, уповноважені погоджувати таку документацію. Встановлюється тритижневий строк розгляду цією комісією поданої документації, а також правила, згідно з якими підставами відмови у погодженні документації може бути виключно її невідповідність закону.

Також, з метою припинення практики створення землевласникам та землекористувачам штучних перешкод у здійсненні на земельній ділянці господарської діяльності, пропонується ввести правило, згідно з яким визначення напрямів використання земельної ділянки в межах категорії земель є вільним (крім земель сільськогосподарського використання та земель оборони).

Державний комітет України із земельних ресурсів
Категорія: Законодавство | Переглядів: 1038 | Додав: ifgeozem | Рейтинг: 5.0/1