Субота, 07.12.2019, 04:12 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2008 » Серпень » 30 » Земля турбот наших
17:23
Земля турбот наших

Після сертифіката – державний акт

Одним із пріоритетних завдань Державного комітету України із земельних ресурсів у 2008 році є завершення видачі державних актів на право власності замість сертифікатів на земельну частку (пай).

Право на земельну частку (пай) в області станом на 25 серпня 2008 року набули 203180 громадян, з них 27,6 тисячі – працівники соціальної сфери села та пенсіонери з їх числа.
Державні акти на право власності на земельні ділянки оформили 157715 власників, що становить 77,6% від кількості громадян, які отримали сертифікати на право на земельну частку (пай).
Найвищий відсоток видачі державних актів на право власності на земельні ділянки замість сертифікатів на право на земельні частки (паї) в Богородчанському (81,8%), Коломийському (88,3%), Снятинському (96,6%) районах.
Нижчі показники в Галицькому (60,6%), Городенківському (69,5%), Рогатинському (59,9%), Рожнятівському (45,6%), Тлумацькому (73,2%) районах.
У стадії розробки державні акти на право власності на земельні ділянки 41469 громадян, що становить 20,0% від загальної кількості громадян, що отримали сертифікати на право на земельну частку (пай). Всього оформлено та задіяно в роботі державні акти на право власності на земельні ділянки 199184 власникам права на земельну частку (пай).
Якщо в 2007 році було оформлено 9816 власникам сертифікатів на право на земельну частку (пай) державних актів на право власності на земельну ділянку, то тільки за вісім місяців цього року 19304 громадянам виготовлено державні акти на право власності на земельну ділянку.
В області працює проект “Видача державних актів на право власності на землю у сільській місцевості та розвиток системи кадастру” на підставі укладеної угоди між Україною та Міжнародним банком реконструкції і розвитку на виконання робіт для обміну сертифікатів на право на земельну частку (пай) на державні акти на право власності на земельні ділянки. Всього по області планується провести заміну 41012 сертифікатів на право на земельну частку (пай) по 88 сільських радах у Богородчанському, Галицькому, Городенківському, Калуському, Коломийському, Рожнятівському, Тисменицькому, Тлумацькому районах.
Головне управління провело значну організаційну та інформаційну роботу щодо виготовлення державних актів на право власності замість сертифікатів на земельні частки (паї), кінцевим терміном завершення яких визначено листопад 2008 року.
Для виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про стан виконання Указу Президента України від 21 листопада 2005 року № 1643 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 червня 2005 року «Про стан додержання вимог законодавства та заходи щодо підвищення ефективності державної політики у сфері регулювання земельних відносин, використання та охорони земель», введеного в дію Указом Президента України від 14.02.08 № 121/2008, а також рішення колегії Держкомзему України від 22.04.08, розпоряджень обласної державної адміністрації від 10.04.08 № 193, від 31.03.08 № 159 Головне управління здійснило ряд заходів для якісного та вчасного завершення робіт з виготовлення державних актів на право власності на земельні ділянки замість сертифікатів на право на земельну частку (пай).
Було організовано виїзні наради у райони за участю представників районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування та проектних організацій для вирішення проблемних питань по окремих сільських радах, а також врегулювання чинників та перешкод, що стримують повне завершення заміни сертифікатів.
Крім того, наказом Головного управління затверджено план-графік завершення виконання робіт з виготовлення державних актів на право власності на земельну ділянку замість сертифікатів на право на земельну частку (пай) в розрізі сільських рад.
Для врегулювання труднощів, які виникають при виконанні робіт з виготовлення державних актів замість сертифікатів, а також з метою завершення виконання цих робіт у зазначені законодавством терміни Головне управління розробило ряд заходів, спрямованих на забезпечення виконання поставлених завдань.

Володимир Згурець


Категорія: Регіональні новини | Переглядів: 816 | Додав: ifgeozem | Рейтинг: 0.0/0