П'ятниця, 06.12.2019, 16:47 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2007 » Квітень » 16 » Президент ветував закон про земельний кадастр
17:35
Президент ветував закон про земельний кадастр
Президент Віктор Ющенко застосував вето до закону "Про державний земельний кадастр". Глава держави вважає, що цей закон нівелює ідею створення кадастрово-рееєстраційної системи і не відповідає інтересам держави та громадян, а його положення не узгоджуються з Конституцією та Земельним кодексом.

Нагадаємо, закон про земельний кадастр був прийнятий Верховною Радою 20 березня цього року.

Зокрема, цей закон поряд з державним реєстром прав на нерухоме майно вводить ще одну інформаційну систему відомостей та документів про земельні ділянки. А це, на думку Президента, приведе не тільки до додаткових витрат з Держбюджету на утримання практично однакових баз даних, а й до ускладнення реалізації прав власності на землю.

Віктор Ющенко вважає, що пропонована система кадастру недосконала, оскільки в законі не визначено чіткі механізми формування та ведення земельно-кадастрової документації, створення та функціонування єдиної автоматизованої системи кадастру для всієї території України, забезпечення обов'язкового внесення даних про земельні ділянки. Це може призвести до неврахування в системі земельного кадастру окремих земельних ділянок і необ'єктивності даних про земельні ділянки, зазначає Президент.

На думку глави держави, закон не визначає підстави для внесення даних про земельні ділянки, їхніх власників або користувачів до земельного кадастру, вимоги до документів для держреєстрації ділянок, коло посадових осіб, відповідальних за ведення кадастру.

Президент не схвалює поділ обов'язків ведення кадастру між місцевими та центральними органами влади, аргументуючи, що це може призвести до неможливості формування достовірної системи та втрати держконтролю за використанням землі.

Крім того, Віктор Ющенко підкреслює, що закон про земельний кадастр передбачає розголошення конфіденційної інформації, зокрема, відомості про майнові права, що суперечить Конституції України.

З огляду на всі ці зауваження, Президент пропонує відхилити закон «Про державний земельний кадастр".

За повідомленням офіційного Інтернет-представництва Президента України, закон повернуто до парламенту з пропозиціями глави держави для повторного розгляду.

Держкомзем України

Переглядів: 840 | Додав: ifgeozem | Рейтинг: 0.0/0