Субота, 07.12.2019, 04:49 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2010 » Жовтень » 10 » Присвоєння кадастрових номерів на вже приватизовані земельні ділянки при існуючому державному акті старого зразка
22:53
Присвоєння кадастрових номерів на вже приватизовані земельні ділянки при існуючому державному акті старого зразка
Законодавство не передбачає обов'язковості для громадян заміни державного акта на право власності на земельну ділянку старого зразка на державний акт нового зразка. Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 02.04.2002 № 449 (із змінами) раніше видані державні акти на право власності на земельну ділянку залишаються чинними і підлягають заміні у разі добровільного звернення громадян.

Кадастровий номер присвоюється земельній ділянці на стадії кадастрових зйомок територіальними органами Держкомзему. При цьому використовується індексний кадастровий план об’єкта адміністративно-територіального устрою.

Присвоєння кадастрових номерів на вже приватизовані земельні ділянки при існуючому державному акті старого зразка повинно відбуватися на підставі технічної документації із землеустрою по відновленню меж земельної ділянки, виконання робіт з визначення геодезичних координат поворотних точок існуючих меж земельної ділянки з прив'язкою до державної геодезичної мережі, а також внесенням відомостей про земельну ділянку до бази даних автоматизованої системи державного земельного кадастру.

Технічна документація із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку, а також документація щодо відновлення меж земельної ділянки розробляється землевпорядними організаціями, які мають ліцензії на проведення землевпорядних робіт. Такі організації є суб'єктами підприємницької діяльності і при безкоштовному виготовленні технічної документації необхідно передбачити компенсацію з бюджету, що не передбачено у державному бюджеті.

Для належного складання технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та внесення відомостей про неї до автоматизованої системи державного земельного кадастру необхідно виконати низку процедур з ведення державного реєстру земель відповідно до вимог Тимчасового порядку ведення державного реєстру земель, затвердженого наказом Держкомзему від 02.07.2003 № 174 та зареєстрованого в Мін’юсті 25.07.2003 за № 641/7962, а саме: перевірку та обробку інформації на магнітному носії (обмінного файлу), внесення відомостей до бази даних автоматизованої системи ведення державного земельного кадастру та внесення записів до Поземельної книги.

Загальна вартість послуг зі складання технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), внесення відомостей до бази даних автоматизованої системи ведення державного земельного кадастру, перевірки та обробки інформації на магнітних носіях та внесення записів до Поземельної книги, що надаються структурними підрозділами державного підприємства ”Центр державного земельного кадастру”, визначається відповідно до Розмірів оплати земельно-кадастрових робіт та послуг, затверджених спільним наказом Держкомзему, Мінфіну та Мінекономіки від 15.06.2001 № 97/298/124, зареєстрованих в Мін’юсті 10.07.2001 за № 579/5770 (із змінами).

У разі наявності архівних примірників технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку, або проекту відведення земельної ділянки в територіальних органах Держкомзему для присвоєння кадастрового номера територіальним підрозділом Держкомзему здійснюються роботи по формуванню обмінного файлу для внесення даних про земельну ділянку до автоматизованої системи державного земельного кадастру.

Після отримання кадастрового номера земельної ділянки громадянин безоплатно отримує довідку про його присвоєння.

Категорія: Законодавство | Переглядів: 1406 | Додав: ifgeozem | Рейтинг: 0.0/0